امروز:  چهارشنبه 3 بهمن 1397 
 
   
 

درباره ما

داروخانه بیمارستان رازی در اردیبهشت سال 1385 به مجموعه داروخانه های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیوست تا شروعی دوباره را تجربه کند. این مجموعه که سال هاست در خدمت سلامت و بهداشت جامعه است، پس از اصلاحات اساسی و گسترده، هم اکنون تحت عنوان بخش مراقبت های دارویی ارائه خدمت به بیماران را وظیفه اصلی خود می داند.

بخش مراقبت های دارویی از سه واحد شامل داروخانه سرپایی، داروخانه بستری و داروخانه ترکیبی تشکیل شده است.
داروخانه سرپایی :
در این داروخانه انواع داروهای تخصصی مورد استفاده در بیماری های پوست و مو و همچنین فرآورده های آرایشی و بهداشتی ایرانی و خارجی معتبر و مورد قبول متخصصین بیمارستان موجود می باشد. حضور داروسازان آشنا به بیماری های پوست و مو و همچنین فرآورده های آرایشی و بهداشتی از امتیازات ویژه این داروخانه محسوب می شود که این امر کمک شایانی به همکاران متخصص در آموزش دارویی بیماران در بیمارستان نموده است.
 
داروخانه بستری:
داروخانه بستری وظیفه تامین داروها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان را بر عهده دارد. خوشبختانه با برنامه ریزی انجام شده در این داروخانه، تمامی نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی بیماران بستری در اسرع وقت تامین می گردد. از زمان شروع طرح تحول نظام سلامت هیچ بیماری برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان فرستاده نمی شود و این مهم از افتخارات این مجموعه در ارائه خدمت به بیماران عزیز می باشد.
 
داروخانه ترکیبی:
 این داروخانه در فضایی استاندارد، وبا امکانات متمایز و البته داروسازان و کارشناسان ماهر و باتجربه، در زمینه ساخت داروهای ترکیبی پوستی، ساخت اشکال دارویی مایع از داروهای جامد، و محلول های دارویی خوراکی و موضعی فعالیت می کند. این مرکز علاوه بر بیمارستان پوست رازی، به تمامی داروخانه های  دانشگاه علوم پزشکی تهران اعم از داروخانه های دانشکده داروسازی و داروخانه های بیمارستانی در ساخت داروهای ترکیبی ارائه خدمت می نماید. علاوه بر فعالیت های خدماتی به بیماران و مراکز درمانی، داروخانه ترکیبی وظیفه برگزاری دوره کاراموزی داروهای ترکیبی برای دانشجویان داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیزعهده دار می باشد. کلاس آموزشی، فیلم های آموزشی و کتابخانه منحصر به فرد شامل اکثرکتاب های تخصصی در زمینه ساخت داروهای ترکیبی از امکانات این داروخانه می باشد. برگزاری کارگاه های عملی ساخت داروهای ترکیبی برای داروسازان، تهیه اشکال دارویی مختلف جهت انجام کارهای تحقیقاتی و شرکت در همایش های مختلف داروسازی و پزشکی از دیگر فعالیت های این داروخانه می باشد.
 
به منظور ارائه مطالب آموزشی برای بیماران و همچنین همکاران داروساز و پزشک در خصوص بیماری های پوست و مو و جایگاه درمانی داروها در درمان این بیماری ها، بخش مراقبت های دارویی بیمارستان پوست رازی اقدام به راه اندازی سایت اینترنتی نموده است. تلاش می شود تا جدیدترین اطلاعات در خصوص درمان دارویی بیماری های پوست و مو در اختیار همکاران و بیماران قرار گیرد.
 
در پایان وظیفه خود می دانم تا از تلاش تمامی همکاران داروساز و پرسنل پرتلاش بخش مراقبت های دارویی بیمارستان در راه خدمت رسانی به بیماران صمیمانه قدردانی نمایم.
 
 
دکتر محمد تراز
رئیس بخش مراقبت های دارویی
بیمارستان پوست رازی  فهرست
  دسته ها
داروهای ترکیبی
فرآورده های بهداشتی-آرایشی
دانستنی های دارویی
آمار بازدید از سایت
کل بازدید کنندگان :
814827
مشاهده صفحات :
928831
 

Powered by: w3school.ir

تمامی حقوق این سایت محفوظ میباشد .