امروز:  چهارشنبه 3 بهمن 1397 
 
   
 

ردیف

فرآورده ترکیبی

بسته بندی دارویی

کاربرد درمانی

1

پماد وازلین

100 گرمی

این ترکیب به طور موضعی به عنوان یک پماد ساده جهت نرم و چرب کردن پوست کاربرد دارد. اثر پوشانندگی و محافظ بر روی پوست دارد و برای نواحی ای از بدن که دارای پوست ضخیم تری هستند مناسب تر است. در بیماری­هایی مثل خشکی شدید پوست و پسوریازیس به عنوان درمان کمکی بکار می رود.

2

پماد اسرین

100 گرمی

این ترکیب به طور موضعی به عنوان یک پماد ساده جهت نرم و چرب کردن پوست مصرف شده و نسبت به وازلین چربی کمتری بر روی پوست باقی می گذارد. در درمان انواع بیماری های پوستی که با خشکی پوست همراه هستند کاربرد دارد.

3

کرم اسرین هیدراته

100 گرمی

این ترکیب به طور موضعی به عنوان نرم کننده با ایجاد یک لایه محافظ مناسب بر روی پوست باعث کاهش تبخیر آب از سطح پوست و افزایش حفظ رطوبت در پوست می­گردد. به دلیل وجود آب در این ترکیب اثر چربی که روی پوست باقی می گذارد کمتر است و استعمال آن راحت تر می­باشد.

4

کرم گلیسرین/ اسرین

10%

100 گرمی

این ترکیب به طور موضعی به عنوان نرم کننده با ایجاد یک لایه محافظ مناسب بر روی پوست باعث افزایش رطوبت پوست می گردد و آبرسانی به سطح پوست را افزایش می دهد.

5

کرم گلیسرین/اسرین

20%

100 گرمی

این ترکیب به طور موضعی به عنوان نرم کننده ای با درصد گلیسرین بیشتر ماده موثره با ایجاد یک لایه مناسب برروی پوست باعث افزایش رطوبت پوست می گردد و آبرسانی به سطح پوست را افزایش می دهد.

6

کرم اوره 5%

100 گرمی

اوره یک ترکیب طبیعی است که با جذب و احتباس آب سبب بهبود آبرسانی پوست و افزایش رطوبت پوست می­گردد. به عنوان درمان اصلی و کمکی در درمان انواع بیماری­هایی که با خشکی پوست همراه است، بکار می­رود.

7

کرم اوره10%

100 گرمی

اوره یک ترکیب طبیعی است که با جذب و احتباس آب سبب بهبود آب رسانی پوست و افزایش رطوبت پوست می­گردد. به عنوان درمان اصلی و کمکی در درمان انواع بیماری­هایی که با خشکی پوست همراه است، بکار می­رود.

8

پماد بتامتازون/اسرین

30/70

100 گرمی

این ترکیب به عنوان یک ضد التهاب موضعی در درمان انواع ضایعات پوستی کاربرد دارد. که حاوی 30 درصد پماد بتامتازون می­باشد. در درمان انواع بیماری­های پوستی که با التهاب، قرمزی و خارش همراه است، به کار می­رود.

9

پماد بتامتازون/اسرین

50/50

100 گرمی

این ترکیب به عنوان یک ضد التهاب موضعی در درمان انواع ضایعات پوستی کاربرد دارد که حاوی 50 درصد پماد بتامتازون می­باشد. در درمان انواع بیماری­های پوستی که با التهاب، قرمزی و خارش همراه است، به کار می­رود. به دلیل وجود مقدار بیشتر از بتامتازون قدرت اثر بیشتری دارد.

10

پماد فلوسینولون/اسرین

50/50

100 گرمی

این ترکیب به عنوان یک ضد التهاب موضعی در درمان انواع ضایعات پوستی کاربرد دارد که حاوی 50 درصد پماد فلوسینولون می­باشد. در درمان انواع بیماری­های پوستی که با التهاب، قرمزی و خارش همراه است، به کار می­رود.

11

پماد کلوبتازول/اسرین

50/50

100 گرمی

این ترکیب به عنوان یک ضد التهاب موضعی در درمان انواع ضایعات پوستی کاربرد دارد. که حاوی 50 درصد پماد کلوبتازون می­باشد. در درمان انواع بیماری­های پوستی که با التهاب، قرمزی و خارش همراه است، به کار می­رود. از میان داروهای ضد التهاب موضعی کلوبتازول دارای بیشترین قدرت اثر است. بنابراین این پماد نیز در میان ضد التهاب های گذشته دارای قدرت اثر بیشتری می­باشد.

12

لوسیون کلوبتازول/ایزوپروپیل الکل 50/50

100 میلی لیتری

این ترکیب به عنوان یک ضد التهاب موضعی در درمان انواع ضایعات پوستی کاربرد دارد. که حاوی 50 درصد کرم کلوبتازول می­باشد. این لوسیون روی سطوح ملتهب کف سر و نواحی مودار به کار می­رود.

13

محلول کلیندامایسین

1.5 %

100 میلی لیتری

کلیندامایسین یک آنتی بیوتیک با طیف اثر گسترده می­باشد. محلول کلیندامایسین  به عنوان آنتی­بیوتیک موضعی در درمان انواع عفونت­های پوستی بخصوص آکنه بکار می­رود.

14

محلول کلیندامایسین

2 %

100 میلی لیتری

کلیندامایسین یک آنتی بیوتیک با طیف اثر گسترده می­باشد. محلول کلیندامایسین  به عنوان آنتی­بیوتیک موضعی در درمان انواع عفونت­های پوستی بخصوص آکنه بکار می­رود.

15

محلول زینک سولفات

0.1%

100 میلی لیتری

و 1 لیتری

زینک (فلز روی) یکی از اجزای لازم برای رشد و سلامت پوست می­باشد محلول یک صدم درصد آن  دارای خواص قابض و آنتی بیوتیکی ملایم است. این ترکیب به طور موضعی در درمان انواع زخم ­های ترشح دار با خواص قابض و ضد میکروبی ضعیف سبب تسریع بهبودی زخم می­گردد.

16

محلول سالیسیلیک اسید در روغن زیتون  3%

100 میلی لیتری

سالیسیلیک اسید در درصدهای 1 تا 6 درصد دارای خواص لایه برداری و کراتولیتیک ملایم است. درصدهای مختلف سالیسیلیک اسید در پایه روغن زیتون با توجه به شدت بیماری در درمان درماتیت سبوریک کف سر کاربرد دارد.

17

 

محلول سالیسیلیک اسید در روغن زیتون  5%

100 میلی لیتری

سالیسیلیک اسید در درصدهای 1 تا 6 درصد دارای خواص لایه برداری و کراتولیتیک ملایم است. درصد های مختلف سالیسیلیک اسید در پایه روغن زیتون با توجه به شدت بیماری در درمان درماتیت سبوریک کف سر کاربرد دارد.

18

محلول ائوزین در آب 2%

100 میلی لیتری

ائوزین یک ترکیب رنگی با اثرات قابض و ضد میکروبی است که محلول 2 درصد آن به طور موضعی در درمان انواع بیماری­های با جراحات ملتهب و ترشح دار استفاده می­شود.

19

محلول ائوزین در اتانول 2%

100 میلی لیتری

ائوزین یک ترکیب رنگی با اثرات قابض و ضد میکروبی است که محلول 2 درصد آن به طور موضعی در درمان انواع بیماری­های با  جراحات ملتهب و ترشح داراستفاده می­شود.

20

محلول بیکربنات سدیم  3%

1 ­لیتری

بیکربنات سدیم یک قلیایی ضعیف است. به عنوان دهانشویه با خنثی کردن محیط اسیدی دهان سبب تسکین و بهبودی ضایعات دهانی  در بیماران مبتلا به آفت­های دهانی و پمفیگوس دهانی بکار می­رود.

21

محلول هیدروکینون الکلی

100 میلی لیتری

این ترکیب حاوی هیدروکینون، ویتامین ث، دگزامتازون در پایه الکل 70 درجه می­باشد. این محلول موضعی در درمان انواع لک­های پوستی کاربرد دارد.

22

محلول میخچه و زگیل

25 میلی لیتری

این ترکیب حاوی 16.7 درصد سالیسیلیک اسید و 16.7 درصد لاکتیک اسید در پایه کلودیون می­باشد. دارای خواص کراتولیتیکی بسیار قوی می­باشد که با  لایه برداری سریع سبب رفع میخچه و زگیل می گردد.

23

شربت کلرال هیدرات 5%

20 میلی لیتری

کلرال هیدرات یک ترکیب آرام بخش و خواب آور است که در درمان موقت بی­خوابی و ایجاد آرامش قبل و بعد از پروسه­های پزشکی و دندانپزشکی از قبیل جراحی و گرفتن نوار مغزی بویژه در کودکان و القای بیهوشی قبل از جراحی کاربرد دارد

  فهرست
  دسته ها
داروهای ترکیبی
فرآورده های بهداشتی-آرایشی
دانستنی های دارویی
آمار بازدید از سایت
کل بازدید کنندگان :
814879
مشاهده صفحات :
928883
 

Powered by: w3school.ir

تمامی حقوق این سایت محفوظ میباشد .